Press "Enter" to skip to content

Lampy do pokoju dziecięcego – jakie wybrać?

Lampy do pokoju dziecięcego musza być starannie dobrane. Nie należy zakończyć zakupu na fajnym modelu. Zakup powinien być poprzedzony rozpoznaniem pokoju. Nie wystarczy tutaj jedna lampa sufitowa. Przyda się również biurkowa, lampa do czytania, kinkiet, lampka nocna czy coś do zabawy.

pokój dziecięcy oświetlenie i lampyJeśli już wiesz ile i jakich lamp musisz kupić do pokoju dziecka, kolejną sprawą jest barwa światła oraz jego ilość. Postaw na cieple i zimne żarówki w zależności od tego jaką funkcję dziecko będzie wykonywać. Zimna barwa będzie dodawać siły przy nauce, zaś odpoczynek i wyciszenie będzie równoznaczne z zakupie żarówki o barwie ciepłej.

Lampy podłogowe do czytania książek dla dzieci

Lampy podłogowe do czytania projektowane są w różnym stylu: skandynawskim, nowoczesnym i wielu innych. Ich rozmaite kolory pozwalają na dopasowanie takiego oświetlenia do konkretnego pomieszczenia – do pokoju dziecka. Wykonane zostały z różnego rodzaju metali: stali, aluminium, chromu, niklu. Taka lampa jest wysoka, lecz mimo wszystko zgrabna i smukła, a więc nie zajmie ona dużo miejsca i idealnie rozświetli przestrzeń nad osobą, która lubi czytać książki. Nadaje się idealnie do postawienia w salonie przy designerskim fotelu lub w sypialni, gdzie stworzy przyjemny nastrój. Część z naszych modeli wyposażono w dwa źródła światła, przez co ten rodzaj oświetlenia można w stu procentach dostosować do własnych potrzeb. Asortyment bogaty jest w lampy z metalowym kloszem, ale również występują tu szklane lub materiałowe. Każda z tego rodzaju lamp posiada ruchome ramię, a niekiedy również regulację natężenia światła.

 

Be First to Comment

Dodaj komentarz