Press "Enter" to skip to content

Jaka lampa do salonu, kuchni, sypialni? Postaw na oświetlenie nowoczesne

Nowoczesna kuchnia skandynawska – dobre oświetlenie

Lampy nowoczesne do kuchniPrzytulne wnętrze pełne bieli i światła. Kuchnia w stylu skandynawskim to przede wszystkim funkcjonalność w dobrym stylu. W takim wnętrzu nie może zabraknąć światła, dlatego bardzo ważne jest dobre oświetlenie. Oprócz światła centralnego wybierz lampę nad kuchenną wyspę lub nad stół. Nad blatami umieść taśmy oświetleniowe, a jeśli kuchnia jest duża, na ścianie zamontuj jasny kinkiet, który doświetli kuchenną przestrzeń. Wybieraj lampy w jasnych kolorach, z elementami drewna lub ciepłego metalu, na przykład miedzi. Wybierz proste modele, które zachwycają swoją geometryczną formą.

Kuchnia industrialna – subtelne lampy

Już na wstępie warto zaznaczyć, że kuchnia industrialna wcale nie musi być surowa. Owszem, warto wykorzystać w niej elementy surowej cegły, betonu czy drewna. Na tym jednak nie koniec aranżacji. Bo właśnie do takiej bazy wkracza światło. Tak, w industrialnych aranżacjach jest ono niezwykle ważne. Lampy dające subtelne, ciepłe światło sprawiają, że nawet najbardziej surowe wnętrze staje się miłe i przytulne. Do kuchni industrialnej wybierz ciepły kolor światła. Jaka oprawa? Nie bój się przemysłowego designu. Lampy rodem z dawnych fabryk to doskonały wybór. Widoczne śrubki, lampy z drutu i metalu, to modele idealne. W połączeniu z drewnianym blatem stworzą niezwykły duet z charakterem.

Lampy do kuchni klasycznej – żyrandole

Klasyczny styl to przede wszystkim elegancja, która nigdy nie wyjdzie z mody. W takiej kuchni nie może zabraknąć drewnianych szafek ze zdobionymi frontami, witryny na piękną, porcelanową zastawę, a przede wszystkim pięknego oświetlenia. Tutaj wybierz modele nawiązujące do trendów sprzed lat. Szklane lampy z metalowymi okuciami lub tradycyjne żyrandole. Tutaj sprawdzają się też lampy z tradycyjnymi, tekstylnymi abażurami. Kolorystyka powinna nawiązywać do barwy szafek, uchwytów lub kuchennych sprzętów. Ważne, by znaleźć wspólny punkt i na nim oprzeć aranżację.

Kuchnia nowoczesna – lampy wiszące

Geometryczne kształty, nowoczesne materiały, proste rozwiązania. Nowoczesna kuchnia ma być ładna, ale też funkcjonalna i łatwa w utrzymaniu. Nie ma w niej miejsca na przesadne zdobienia. Dotyczy to również oświetlenia, które powinno mieć prostą formę i być wykonane z materiałów, które łatwo wyczyścić. Na przykład ze szkła lub z metalu. W nowoczesnej kuchni postaw na model lampy wiszącej. Zamontuj jedną lub kilka w szeregu. Najlepiej nad kuchenną wyspą lub stołem.

Be First to Comment

Dodaj komentarz